1

JAK UBIEGAĆ SIĘ O ZASIŁEK LUB ŚWIADCZENIE Z POMOCY SPOŁECZNEJ PRZEZ INTERNET

CZYLI WYSYŁANIE WNIOSKÓW W INTERNECIE
W PORTALU INFORMACYJNO-USŁUGOWYM EMP@TIA

    Czego można dowiedzieć się z tej strony:
  1. Co to jest ePUAP i profil zaufany ePUAP.
  2. Jak założyć konto ePUAP i profil zaufany ePUAP.
  3. Co to jest emp@tia.
  4. Jak założyć konto na portalu emp@tia.
  5. Jak wypełnić i wysłać wniosek w internecie.
2

CO TO JEST PROFIL ZAUFANY ePUAP?

LOGO EPUAP LOGO PROFILU ZAUFANEGO

Niezbędnym elementem do utworzenia konta oraz podpisywania wnisków na portalu emp@tia jest podpis elektroniczny lub profil zaufany ePUAP.

ePUAP to ogólnopolska platforma teleinformatyczna służąca do komunikacji obywateli i przedsiębiorców z jednostkami administracji publicznej w ujednolicony, standardowy sposób.

Profil zaufany to bezpłatna alternatywa dla podpisu elektronicznego. Wystarczy wypełnić wniosek i udać się do najbliższego urzędu aby go zweryfikować. Oczywyście weryfikuje się go jednorazowo i daje to możliwość późniejszego podpisywania dokumentów w internecie.CZY MASZ JUŻ PROFIL ZAUFANY?

3

CO TO JEST emp@tia?

Portal emp@tia w jednym miejscu gromadzi kompletne i aktualne informacje pozwalające skutecznie skorzystać z oferowanych przez państwo polskie świadczeń socjalnych i ewentualnie o nie zawnioskować.

W portalu mogą Państwo złożyć wybrany wniosek drogą elektroniczną przy wykorzystaniu bezpiecznego podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego ePUAP i oczekiwać na jego weryfikację nie wychodząc z domu.CZY MASZ KONTO NA PORTALU emp@tia?

4
5
6